یکشنبه ۲۷ تیر۱۳۸۹

+++اجرای برنامه های باشکوه و ویژه ی اعیاد شعبانیه در مجتمع شماره ی یک++++

       برای اولین باروبه صورتی خاص،مجتمع شماره یک درنظرداردبا توجه به اعیاد شعبانیه ونیمه ی شعبان،ویژه برنامه هایی باشکوه وشادی بخشی را در این مرکز به اجرا درآورد.

         این ویژه برنامه که برای اولین بار در سطح مراکز به اجرادرمی آید،تزئین وآذین بندی درب ورودی وحیاط مرکز مجتمع را دربرمی گیرد.همچنین از روز یکشنبه تا روزهای پایانی هفته نیز در فضای اختصاصی جلوی درب ورودی ،ازصبح آغازین بازگشایی مرکز تا ساعات پایانی بعدازظهر از اعضا وخانواده ها با شربت وشیرینی پذیرایی خواهدشد.

       ازنکات جالب توجه دراین مراسم،هزینه های برپایی آن است،که از نذورات خانوده های اعضا وهمکاران کانون وبه نیت ارادت به حضرت حجت،قائم منتظر(عج)،...تامین گردیده است.حضوراعضا دراین برنامه وهمچنین اعلام آمادگی خانواده ها ی آنان برای شرکت دراین مراسم،برشوروحال معنوی این مراسم باشکوه خواهد افزود.

       

  همچنین در روزچهارشنبه ۳۰تیرماه،ویژه برنامه ای باشکوه، ازسوی مربیان برای اعضا وخانواده هاتدارک دیده شده است ،که هدف ازبرگزاری این مراسم معنوی - همانا آشنایی اعضا با زندگی وشیوه ی زندگانی ائمه ی معصومین (علیهم السلام)وترویج فرهنگ مهدویت دربین آنان می باشد...

..................اللهم عجل لولیک الفرج..............

تهیه وتنظیم خبر: کارشناس روابط عمومی کانون استان کرمانشاه |  لینک ثابت   • 

شنبه ۲۶ تیر۱۳۸۹

^^^^آخرین خبرها ازانتصابات جدید درکانون استانهای کشور...^^^^

-معارفه سرپرست جدید کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کردستان

                      

       سرپرست جدید کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کردستان بر لزوم توجه بیشتر به فعالیت‌های فرهنگی،‌ هنری در مناطق مرزی کشور تاکید کرد.به گزارش روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، سهیلا شیخی در مراسم رسمی معارفه خود به عنوان سرپرست جدید کانون در کردستان با اشاره به سرمایه‌گذاری دشمن در عرصه جنگ نرم و حساسیت این هجمه فرهنگی به ویژه در مناطق مرزی خاطرنشان کرد: یکی از هدف‌های مهم کانون به ویژه در مناطق مرزی این است که قابلیت‌ها و ظرفیت‌های خود را در زمینه مقابله با تهاجم فرهنگی به کار ببندد، چراکه امروزه دشمن با استفاده از جنگ نرم وارد میدان شده است.
وی در عین حال یادآور شد که بی‌برنامه‌گی زمینه را برای ایجاد تهاجم فرهنگی دشمنان فراهم می‌کند بنابراین جلوگیری از تهاجم دشمنان به روش‌های غیرمستقیم، تاثیر مطلوب‌تری بر جای خواهد گذاشت.شیخی همچنین بر تلاش و همکاری بیشتر کارکنان و مربیان کانون برای رسیدن به اهداف کانون تاکید کرد و گفت: هدف اصلی ما در کانون رشد و پرورش خلاقیت کودکان و نوجوانان است و همه ما باید در خدمت کانون باشیم تا بتوانیم مخاطبان بیشتری را جذب و برای رشد و شکوفایی استعداد و توانایی‌ها آنان تلاش کنیم.
سرپرست جدید کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کردستان با بیان این‌ که فرهنگ پل ارتباطی بین نسل‌هاست واز بنیادی‌ترین ارکان هر جامعه‌ای محسوب‌ می‌شود خاطرنشان کرد:باید با ایجاد اعتماد بیشتربین همکاران کانون، شرایط را در کانون به گونه‌ای پیش ببریم که با همکاری و پیاده کردن ایده‌ها تشریک مساعی لازم را در این زمینه بالا ببریم.وی در همین حال کانون را یک پیکره واحد خواند که در آن فعالیت‌های مختلف فرهنگی و هنری با هدف رشد و تعالی کودکان و نوجوانان به عنوان آینده‌سازان کشور صورت می‌گیرد.شیخی تاکید کرد: ما به عنوان مربیان کانون باید همواره اسوه و الگوی اخلاق برای کودکان باشیم، چرا که تنها در این صورت می‌توان درس ایثار و ایمان را به کودکان آموخت.وی در ادامه با بیان این که در استان کردستان فعالیت‌های دینی از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است اظهار داشت: در این ایام مبارک بعثت، فعالیت‌ها رنگ و بویی دیگر دارد که برگزاری جشنواره "خوشه‌های خورشید" و "سایه‌های آفتاب" از جمله این برنامه‌ها در کانون بوده و امیدواریم تلاش بیشتری در راستای پررنگ کردن این برنامه‌ها صورت گیرد.سرپرست کانون استان کردستان در پایان آموزش و ساخت انیمیشن و آموزش وبلاگ‌نویسی را از مهم‌ترین اولویت‌های کاری خود در کانون برشمرد.بر اساس این گزارش سهیلا شیخی با حکم سیدصادق رضایی رییس هیات مدیره و مدیر عامل کانون تا تعیین مدیر جدید به عنوان سرپرست کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کردستان معرفی و جانشین عباس حسین‌پناهی شده است.
در مراسم رسمی معارفه سرپرست کانون استان کردستان حمیدرضا شاه‌آبادی معاون تولید و محمدحسین فروتن مشاور اجرایی مدیرعامل کانون حضور داشتند.کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کردستان در حال حاضر دارای 16 مرکز ثابت و 2 کتابخانه سیار روستایی است.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

-انتصاب سرپرست جدید کانون استان آذربایجان شرقی

        با حکم مدیر عامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سرپرستی کانون استان آذربایجان شرقی به نور علی رزاقی سپرده شد.به گزارش روابط عمومی کانون، رزاقی تا تعیین مدیر جدید کانون مسوولیت اداره‌ی مراکز کانون در این استان را بر عهده خواهد داشت.
وی با حکم سید صادق رضایی رییس هیات مدیره و مدیر عامل کانون، جانشین حسین سلیمی باهر شده است.در متن این حکم اظهارامیدواری شده است تا سرپرست جدید درتعاملی آمیخته با کرامت اسلامی با دستگاه‌های استانی وهمکاران آن استان، در مسوولیت جدید خود موفق باشد.
کانون استان آذربایجان شرقی در حال حاضر دارای 31 مرکز فرهنگی، هنری ثابت، سیارشهری و روستایی و پستی است.در سال‌های اخیر شهرهای آذرشهر، بستان‌آباد، چاراویماق و ورزقان صاحب مرکز فرهنگی، هنری کانون شدند و دو مرکز شماره 5 و 6 تبریز نیز به شمار مراکز کانون افزوده شد.
دو شهر اسکو و هریس در استان آذربایجان شرقی نیز تنها شهرهای فاقد مرکز کانون هستند که کار ساخت این مراکز هم به زودی آغاز خواهد شد.گفتنی است به زودی مراسمی با حضور مسوولان کانون برگزار و در آن ضمن معرفی سرپرست جدید کانون، از تلاش‌ها و خدمات حسین سلیمی باهر مدیر سابق کانون استان نیز تقدیر خواهد شد. 

منبع:سایت کانون کشور

تهیه وتنظیم خبر: کارشناس روابط عمومی کانون استان کرمانشاه |  لینک ثابت   • 

جمعه ۲۵ تیر۱۳۸۹

^^^^آموزش زبان‌های چینی و ایتالیایی؛ برنامه آینده کانون زبان ایران^^^

رییس کانون زبان ایران از آمادگی این مرکز برای آموزش زبان‌های چینی و ایتالیایی به علاقه‌مندان فراگیری زبان‌های خارجی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، حسن مسعودی قائم‌مقام مدیرعامل کانون و رییس کانون زبان ایران که برای معرفی دو مدیر جدید این کانون در شهرهای ساری و بابل به مازندران سفر کرده بود با اعلام این خبر توضیح داد که کانون زبان در حال حاضر زبان‌های انگلیسی، عربی، فرانسوی، آلمانی و اسپانیایی را به علاقه‌مندان آموزش می‌دهد و با پژوهش‌هایی که صورت گرفته در آینده زبان‌های چینی و ایتالیایی نیز به این فهرست اضافه خواهد شد. وی با تاکید بر اهمیت آموزش زبان انگلیسی در کشور یادآور شد که بسیاری از مقاله‌های علمی به زبان انگلیسی منتشر می‌شود و در عین حال ضرورت استفاده از این زبان در ارتباط‌های بین‌المللی باعث می‌شود که آموزش این زبان را در کشور با جدیت دنبال کنیم. مسعودی با بیان این‌که کانون زبان ایران در بهترین شرایط تخصصی قرار دارد خاطرنشان کرد مبنای کار کانون زبان مرتفع کردن تمام نیازهای مخاطبان است و آن‌هایی که می‌خواهند از آموزش‌های ما استفاده کنند حق دارند طالب ارایه کیفیتی مناسب از سوی ما باشند. رییس کانون زبان ایران با اشاره به این‌که برخی مخاطبان می‌خواهند در مدت زمان کوتاه (حداقل 6 ماهه) زبان انگلیسی را فرا بگیرند، گفت: زندگی برخی افراد به نوعی برنام‌ریزی شده است که نیاز به آموزش کوتاه مدت دارند هم اکنون کانون زبان از آمادگی برای ارایه‌ی این خدمات برخوردار است. وی در عین حال بر توجه به روش‌های نوین آموزشی و فاصله گرفتن از روش‌های سنتی با توجه به نیازهای به روز مخاطبان و افزایش تعداد مراکز آموزش زبان تاکید کرد. در ساری عباسعلی صادقیان و در بابل صادق کیان‌نژاد به عنوان مدیران جدید کانون زبان این شهرها به ترتیب جانشین خلیل دلاویز و یوسف خان‌محمدی شدند. این گزارش می‌افزاید معاون کانون زبان ایران نیز در سفر به کرمان احمد فیروزآبادی را به عنوان مدیر جدید کانون زبان این شهر معرفی کرد. حبیب خسروی در این مراسم بر اهمیت توجه به نیروی انسانی تاکید کرد و گفت: نیروی انسانی در بخش‌های آموزشی اگر عملکرد خوبی از خود نشان دهد کارآیی این بخش افزایش خواهد یافت. او ضمن قدردانی از خدمات 14 ساله علی ماهری مدیر سابق کانون زبان کرمان افزایش آمار زبان‌آموزان از 650 نفر به 8000 نفر را در این مرکز نشانه موفقیت کانون زبان ایران در این شهر دانست وبا اشاره به سابقه کاری احمد فیروزآبادی در کانون یادآور شد: مردم کرمان انتظار دارند ظرفیت‌های آموزشی کانون زبان و کیفیت آموزش‌ها روز به روز افزایش پیدا کند. احمد فیروزآبادی که پیش از این مدیریت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در استان‌های آذربایجان غربی و هرمزگان را طی 15 سال گذشته بر عهده داشت در این مراسم گفت: کانون و کانون زبان ایران هردو یک مجموعه فرهنگی هستند که برای آموزش و پرورش فکری فرزندان این مرز و بوم کوشش می‌کنند و ما باید در حد توان خود تلاش کنیم که آموزش مهارت همراه با حفظ ارزش‌های ملی و مذهبی باشد و زبان‌آموزان ما باید در هر نقطه از دنیا حافظ هویت ملی ایران باشند. در این مراسم علی گنج‌کریمی مدیر کانون استان کرمان نیز اظهار امیدواری کرد تا مدیر جدید کانون زبان در بالا بردن کیفیت آموزش این مرکز نقش موثری را ایفا کند.                               منبع:سایت کانون کشور

تهیه وتنظیم خبر: کارشناس روابط عمومی کانون استان کرمانشاه |  لینک ثابت   • 

دوشنبه ۲۱ تیر۱۳۸۹

××××استقبال بی سابقه از کلاس های ویژه ی هنری مجتمع درتابستان امسال!×××

     بی گمان با تصویب شهریه ی مناسب واطلاع رسانی اکمل وجامع ازسوی مربی مسوول ومربیان خلاق مجتمع شماره یک،وازسویی با شناخت بسیارخوبی که خانواده های محترم ازحسن برخورد وشیوه ی بسیارخوب تدریس کلاس های ویژه ازسوی مربیان هنری داشته اند،استقبال بی سابقه وشاید کم سابقه ی خانواده هاازاین کلاس ها،دورازذهن نبوده است.

    درحال حاضر کلاس های ویژه ی هنری دربخش "نقاشی"با ظرفیتی بیش از حد(به علت حضوروتقاضای دوراز انتظار خانواده ها)درحال برگزاری است.علاوه بروزهای دیگرکه حضوراعضا بسیارچشمگیراست،اماروزهای چهارشنبه وپنجشنبه ازروزهای پرکاری است که حضوراعضابه بالاترین میزان شرکت در برنامه ها می رسد.

     نکته ی جالب توجه دربرگزاری کلاس های ویژه ی امسال،ثبت نام خانواده هایی است که ازلحاظ بعدمسافتی،بسیار ازمرکز دورهستند.امابنابه گفته ی بسیاری ازآنان،چون وصف ویژگی های کلاس های هنری را از زبان نزدیکان ودوستان خودشنیده اند،تصمیم گرفته اند که با تحمل دوری ازمرکز،فرزندانشان را دراین مرکز ثبت نام نمایندتاخیالشان ازبابت روش درست آموزشی راحت باشد.اعتمادی که خانواده ها در طی این سالها نسبت به این مرکز پیدانموده اند،وظیفه ی فرهنگی همکاران این مرکزراصدچندان نموده است.

تهیه وتنظیم خبر: کارشناس روابط عمومی کانون استان کرمانشاه |  لینک ثابت   • 

یکشنبه ۲۰ تیر۱۳۸۹

××××"مثل یک سلام!"ودنیای نوجوانانه ی شعر....××××

       شعرهای نوجوان وآثارادبی "علی رضا حکمتی"درهمین موضوعات در وبلاگی با عنوان"مثل یک سلام!"درمعرض دید علاقمندان قرارداده شده است.این وبلاگ ادبی،حاوی شعرهای نوجوان ایشان اعم از چاپ شده وبرگزیده درنشریات معتبرکشوری است.

          به گفته ی "علی رضا حکمتی"،این وبلاگ که در بردارنده ی اشعارنوجوان این شاعراست،همچنین به انتشار آثار نقدادبی در حوزه ی کودک ونوجوان اونیز پرداخته خواهد شد.علاقمندان به آثار شعری می توانند به نشانی:http://parpar.blogfa.comمراجعه فرمایند.

تهیه وتنظیم خبر: کارشناس روابط عمومی کانون استان کرمانشاه |  لینک ثابت   • 

یکشنبه ۲۰ تیر۱۳۸۹

×××انتشارکتابهای تازه از شاعرخوب کودکان ونوجوانان کشور-اسدا...شعبانی-×××


کتابهای تازه ی "اسدا...شعبانی"-شاعرخوب وصمیمی کودکان ونوجوانان ایران- منتشر شد:
1.جلد دوم قصه های شاهنامه -نشر پیدایش
2.چاپ سوم سری 12 جلدی قصه ی امشب-ویدا-هکمتان
3.خدا خدای مهربون(شعر کودکان) به نشر
4.باغ نقاشی (شعر کودک)به نشر
5. یک نفر رد شد از کنار دلم (شعر هایی برای جوانان) نشر توکا
6. دنیای من رنگ و وارنگ (شعرهایی برای کودکان) به نشر
7.من یا عروسک من؟ (شعر هایی برای خرد سالان) انتشارات مدرسه

تهیه وتنظیم خبر: کارشناس روابط عمومی کانون استان کرمانشاه |  لینک ثابت   • 

شنبه ۱۹ تیر۱۳۸۹

××××ماه فروماندازجمال محمد(ص)...××××


ماه فروماندازجمال محمد(ص)

عیدمبعث برتمامی مسلمانان جهان تهنیت باد!

تهیه وتنظیم خبر: کارشناس روابط عمومی کانون استان کرمانشاه |  لینک ثابت   • 

جمعه ۱۸ تیر۱۳۸۹

××××مروري بر تلاش متخصصان داخلي در مبارزه ‌٣٨ روزه××××


پس از گذشته 38 روز التهاب و نگراني از آتش‌سوزي چاه شماره 24 نفت‌شهر، تلاش گروهي متخصصان و كاركنان شركت‌هاي مختلف درگير در پروژه براي مهار شعله‌هاي 100 متري آتش نتيجه داد و شب گذشته شعله‌هاي سركش چاه نفت‌شهر مهار شدند.به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، حادثه آتش‌سوزي چاه شماره 24 نفت‌شهر كه در ساعت شش و 30 دقيقه بامداد روزشنبه هشتم خرداد رخ داد و در نتيجه آن سه نفر کشته و تعدادی مجروح شدند كه علت اوليه آتش‌سوزي نشت گاز هنگام عمليات حفاري اعلام شد.چند ساعت پس‌از وقوع حادثه با حكم قلعه‌باني، مديرعامل شرکت ملي حفاري مسئول تيم عمليات مهار چاه شماره 24 نفت‌شهر شد؛ براي مهار چاه نخستين تيم عملياتي عازم نفت‌شهر شده و مجروحان حادثه به تهران منتقل ‌شدند.اگرچه در روزهاي اول نيروهاي کمکي آتش‌نشاني و خدمات ايمني از شهرستان‌هاي اسلام‌آباد و گيلان‌غرب در موقعيت چاه استقرار يافتند، ولي هنوز نياز به تجهيزات تخصصي وجود داشت.

* گمانه زني‌ها از دلايل حادثه شروع شد!

با گذشت چند ساعت از وقوع حادثه، سوال‌هاي پي‌درپي از دليل وقوع حادثه، گمانه‌زني‌هايي مانند احتمال پاره‌شدن لوله جداري يکي از چاه‌ها در عمق‌هاي پايين و نشت گاز به سطح؛ امكان راه‌يافتن يک بسته گازي محصور شده در لايه‌هاي نزديک به سطح زمين و ايجاد آتش‌سوزي و يا احتمال ايجاد شکستگي در مخزن نفت‌شهر شكل گرفت.

* تلاش‌ها براي تهيه برنامه‌ مهار چاه!

متخصصان، ورود از دهانه چاه براي مهار آتش را بعيد دانستند و قرار شد براي شتاب‌بخشي در مهار فوران، حفاري دو حلقه چاه انحرافي براي حمله مستقيم به چاه آغاز شود.به‌دنبال اين تصميم مبارزه با شعله‌هاي 100متري جدي شد كه به اين منظور کارهاي اجرايي محوطه‌سازي، تسطيح محل و جاده‌هاي دسترسي آسان به چاه اجرايي شد.در اين رابطه ايجاد سه حوضچه براي تامين آب به منظور خنک‌کردن محل چاه، 35 کيلومتر لوله‌کشي آب، جاده‌هاي دسترسي، انتقال دو دستگاه حفاري و تامين تجهيزات لازم به منطقه براي انجام حفاري وهمچنين امکانات مورد نياز براي خارج کردن دکل سوخته در برنامه قرار گرفت.

* عيادت قلعه‌باني از مجروحان؛ بازديد وزير نفت از منطقه

در كنار تلاش‌هاي فني، درحالي مديرعامل شركت ملي نفت ايران براي دلجويي از مجروحان به عيادت آنها رفت كه وزير نفت نيز از چاه 24 نفت شهر بازديد کرد؛ گروهي از مناطق نفت‌خيز جنوب با انتقال تجهيزات تخصصي اطفا حريق راهي منطفه شدند.به منظور تسريع مهار چاه كارها تقسيم شد و عمليات مختلف ساخت استخر ذخيره‌سازي آب مورد نياز دکل‌هاي حفاري، اقدام‌هاي لازم حفاري دو حلقه چاه انحرافي براي رسيدن به حفره چاه، ايجاد سد خاکي براي جلوگيري از توسعه نشت نفت، اعزام دو گروه براي پاک‌سازي محل از مين و مواد منفجره و طراحي عمليات حفاري چاه‌هاي انحرافي از سوي کارشناسان داخلي آغاز شد. به‌اين منظور در مجموع 250 هزار مترمربع از مسيرهاي مورد نياز گروه‌هاي عملياتي از گلوله‌ها و مين‌هاي عمل نکرده از دوران دفاع مقدس پاكسازي شد.به‌اين ترتيب در روز نهم از وقوع حادثه آبگيري استخرهاي مهار چاه آغاز شد.

* نفر چهارم هم آسماني شد!

در روز 23 خرداد با وجود انجام اقدامات پزشكي يکي از دليرمردان حادثه آتش‌سوزي نيز به دليل شدت جراحت ناشي از سوختگي جان باخت.

* پاكسازي محوطه چاه در حال آتش‌سوزي ادامه يافت

با هدف بستن چاه 24 نفت‌شهر به‌عنوان يکي از راهکارهاي مهار کنترل فوران چاه، عمليات پاکسازي بخشي از محوطه نزديک به دهانه چاه ادامه يافت. از سوي ديگر آماده‌سازي زيرساخت‌ها براي دو دكل حفاري جهت حفر دو حلقه چاه انحرافي با ايجاد خطوط لوله و شبکه انتقال آب، محوطه‌سازي، ساخت حوضچه‌هاي بزرگ و نصب پمپ‌هاي پرفشار براي پمپاژ آب و خنک‌کردن اطراف چاه ادامه انجام شد.در ادامه بخش‌هاي زيادي از دکل حفاري سوخته شده و متعلقات آن به‌وسيله تجهيزات ويژه مهار (اتي واگن) با حمايت سيستم‌هاي خنک کننده از روي دهانه چاه برداشته شد.

در روز بيست‌وسوم از وقوع حادثه برنامه مهار و کنترل فوران چاه تشريح و قرا شد عمليات به‌صورت کشتن چاه از سطح (Top kill) و کشتن چاه از عمق (Bottom kill) انجام شود كه در بحث مهار و کنترل چاه از طريق بخش تحتاني چاه (Bottom kill) حفاري سه حلقه چاه امدادي در دستور کار قرار گرفت.

در روز ششم تير ماه برنامه حفاري جهت‌دار براي مهار چاه 24 نفت‌شهر از عمق کليد خورد. همچنين براي حمله مستقيم به آتش نيز روش‌هاي ورود به دهانه چاه (استينگر) و ارتباط و اتصال به چاه (کانکشن) در برنامه قرار گرفت .در پايان يك‌ماه تلاش براي مهار چاه، عمليات حساس خاموش کردن شعله 100 متري دهانه چاه آغاز شد كه در اين روش يک لوله هدايت‌شونده از طريق شيرهاي کنترل فوران موسوم به بي.او.پي به داخل چاه رانده و از اين طريق سيال سنگين يا سيمان به درون چاه تزريق شد تا چاه مسدود يا به اصطلاح کشته شود.

* حمله مستقيم به آتش نتيجه داد!

در روز 9 تير عمليات حمله مستقيم به آتش چاه 24 نفت شهر با رمز «يا زهرا» آغاز شد. در اين عمليات كه با نظارت مستقيم قلعه‌باني پيگيري مي‌شد، حمله مستقيم به آتش براي کشتن چاه از سطح (Top kill) انجام شد كه در شش مرحله مختلف با عمليات مختلف مانند تزريق آب، راندن لوله هدايت‌شونده به‌داخل چاه و قرار دادن لوله ديگري بر روي وسايل به جا مانده از حفاري در روي چاه با هدف مهار چاه همراه بود.سرانجام پس از گذشت شش روز از آغاز عمليات حمله مستقيم به آتش چاه 24 نفت شهر با رمز «يا زهرا»، چاه 24 نفت شهر پس از 38 روز تلاش متخصصان داخلي كوتاه آمد و مهار شد. ميدان نفتي نفت‌شهر در 100 کيلومتري شمال غربي ايلام و 230 کيلومتري جنوب غربي کرمانشاه واقع است. اين ميدان با کشور عراق مشترک و تأمين کننده بخشي از خوراک پالايشگاه کرمانشاه است.

به نقل از:خبرگزاری ایسنا

تهیه وتنظیم خبر: کارشناس روابط عمومی کانون استان کرمانشاه |  لینک ثابت   • 

جمعه ۱۸ تیر۱۳۸۹

×××ترویج ارزش‌های اسلامی وفرهنگ ایرانی،مهم‌ترین هدف کانون پرورش فکری است...

توجه به ارزش‌ها و انتقال فرهنگ ایرانی و اسلامی از مهم‌ترین اهدافی است که کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آن را با جدیت دنبال می‌کند.

به گزارش روابط عمومی کانون، محمدباقر آدوسی معاون فرهنگی کانون که به‌ همراه مجتبی صدر مشاور مدیرعامل کانون در امور استان‌ها برای معرفی سرپرست جدید کانون استان گیلان به رشت رفته بود، همچنین بر توجه به اخلاق و رفتار مناسب و جاذبه‌دار و ترویج آن در میان اعضا و کارکنان کانون تاکید کرد. در این جلسه فریدونی شهردار رشت نیز آموزش و پرورش کودکان و نوجوانان را کاری فرهنگی، اصیل و تاثیرگذار و نوعی عبادت دانست. ارایه گزارشی از روند اجرایی فعالیت‌ها و برنامه‌های کانون گیلان در سال‌های اخیر بخش عمده‌ی سخنان سعید طاهری مدیر سابق کانون گیلان را در این جلسه به خود اختصاص داد و پس از آن فریدون فریدونی سرپرست جدید کانون ضمن قدردانی از تلاش‌های طاهری اظهار امیدواری کرد با همکاری کارکنان و مربیان کانون بیش از پیش شاهد بالا رفتن کمیت و کیفیت فعالیت‌ها باشیم. فریدون فریدونی پیش از این به عنوان معاون فرهنگی کانون گیلان فعالیت می‌کرد و اکنون ـ با حکم سیدصادق رضایی مدیرعامل کانون ـ تا تعیین مدیر جدید به عنوان سرپرست کانون این استان معرفی شده است. در خراسان رضوی نیز سرپرست جدید کانون این استان در نخستین روزهای انتصاب خود به این سمت در جمع کارکنان و کارشناسان کانون استان، کودکان و نوجوانان را صادق‌ترین و پاک‌ترین انسان‌ها در جامعه دانست و خواستار برنامه‌ریزی دقیق برای ارایه خدمات فرهنگی، هنری به این قشر تاثیر‌گذار شد. جواد نکوزاد‌فراگرد یادآور شد که این برنامه‌ها باید در مسیر سیاست‌های فرهنگی نظام و خط مشی محیط کاری باشد. وی از همکارانش خواست تا مشکلات و اولویت‌های کاری خود را مطرح کنند و در ادامه تاکید کرد که پشتیبان ایده‌ها و برنامه‌های همکاران کانون خواهد بود. گفتنی است نکوزاد روز 12 تیر با حکم مدیرعامل کانون به عنوان سرپرست کانون استان خراسان رضوی معرفی شده است و هدایت 36 مرکز فرهنگی، هنری ثابت، سیار و کتابخانه این استان را بر عهده گرفته است.

منبع:سایت کانون کشور

تهیه وتنظیم خبر: کارشناس روابط عمومی کانون استان کرمانشاه |  لینک ثابت   • 

جمعه ۱۸ تیر۱۳۸۹

××××حسین کرمانی رییس دفتر مدیرعامل شد!××××


رییس دفتر جدید مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منصوب شد.

به گزارش روابط عمومی کانون، سیدصادق رضایی رییس هیات مدیره و مدیرعامل کانون طی حکمی حسین کرمانی را به عنوان رییس دفتر خود معرفی کرده و مسوولیت اداره دفتر خود را بر عهده او گذاشته است.
کرمانی پیش از این، سال‌ها در معاونت فرهنگی و مدیریت آفرینش‌های ادبی و هنری کانون فعالیت کرده است.
در همین حال مدیرعامل کانون در این حکم با اشاره به تعهد، تدین و خدمات شایسته‌ای که در ایام خدمت در کانون از خود نشان داده اظهاری امیدواری کرده‌است که مسوول جدید دفترش با استعانت از حضرت باری‌تعالی‌ به مانند گذشته، با جدیت و تلاش آمیخته با معارف اسلامی و همچنین با سعه صدر در رفتار با ارباب رجوع به خصوص همکاران کانون در انجام وظایف محوله موفق باشد.
تهیه وتنظیم خبر: کارشناس روابط عمومی کانون استان کرمانشاه |  لینک ثابت   • 

جمعه ۱۸ تیر۱۳۸۹

حضورمربی خلاق مجتمع شماره یک واثربرگزیده درمسابقه ی "خورشید بی تکرار"...

        به مناسبت مبعث حضرت رسول اکرم (ص) یک دوره مسابقه کارت پستال سازی و نشریه دیواری به نام خورشید بی تکرار در مراکز کانون استان برگزار گردید .دراین مسابقه که به هدف گرامیداشت عید مبعث حضرت رسول اکرم (ص) و تبادل تجربه و ایجاد انگیزه بین مربیان مراکز برگزار شد ، مربیان فرهنگی ، هنری و ادبی 31 مرکز با هم به رقابت پرداختند .از مجموعه آثار رسیده به دفتر استان بعد از داوری آثار به 3 اثر نشریه دیواری و 3 اثر کارت پستال سازی از سوی مدیریت کانون لوح تقدیر و جوایزی اهداء شد .

       به گزارش روابط عمومی کانون استان ؛آثار نشریه دیواری فرزانه لطیفی از مرکز شماره 8 ، مریم مرادی وبهنوش زمانی از مرکز شماره 5 و سمیرا فهیمی از مرکز مجتمع شماره یک اول تا سوم شدند .

        همچنین عاطفه دائی چین و فرزانه لطیفی از مرکز شماره 8 و الهه گلچین مربی خوشنویسی مراکز کانون سطح شهر کرمانشاه موفق به کسب عنوان اول تا سوم مسابقه کارت پستال سازی شدند . به گفته کارشناس هنری نمایشگاهی از آثار مربیان در محل فرهنگسرای کودک و نوجوان تشکیل گردید .

   به نقل از:سایت کانون استان کرمانشاه

تهیه وتنظیم خبر: کارشناس روابط عمومی کانون استان کرمانشاه |  لینک ثابت   • 

چهارشنبه ۱۶ تیر۱۳۸۹

انعکاس خبری برنامه ی "به یادپدر"درخبرگزاری دانش آموزی"پانا"...

پنجمین جشنواره "به یاد پدر" در کرمانشاه برگزار شد

    خبرگزاری پانا: پنجمین جشنواره ادبی عصر شعر و داستان با عنوان" به یاد پدر" با حضور تعدادی از شاعران و نویسندگان استان کرمانشاه برگزار شد .

       به گزارش خبرگزاری پانا، در این آیین که در سالن آمفی تئاتر فرهنگسرای کودک و نوجوان کرمانشاه تشکیل شد، موزونی مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان از برپایی این جشنواره تمجید کرد و خواستار ادامه حرکت های ادبی در مراکز کانونهای پرورش فکری شد . علیرضا حکمتی دبیر اجرایی این جشنواره نیز هدف از برگزاری این جشنواره را فراهم کردن زمینه ای برای پیشرفت شعرای استان و تشویق آنان به ادامه این کار دانست .
در پایان این همایش از بین 150 اثر (شعر، داستان ، قطعه ادبی ) ارسال شده به جشنواره به نفرات برتر جوایزی اهدا شد .

تهیه وتنظیم خبر: کارشناس روابط عمومی کانون استان کرمانشاه |  لینک ثابت   • 

دوشنبه ۱۴ تیر۱۳۸۹

پوشش خبری پنجمین برنامه ی "به یادپدر"ازسوی سایت کانون استان...

پنجمین ویژه برنامه « به یاد پدر» برگزار شد.

                            

       به یاد پدر عنوان ویژه  برنامه ادبی عصر شعر و داستان مرکز مجتمع شماره یک کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان می باشد. ویژه برنامه مذکور برای پنجمین سال پیاپی به مناسبت سالروز ولادت امیرالمؤمنین علی (ع) با حضور بیش از 200 کودک و نوجوان به همراه والدینشان در محل فرهنگسرای کودک و نوجوان برگزار شد.

      خوانش آثار ادبی توسط اعضا و مربیان ، اکران فیلم کوتاه روزهای خوب از تولیدات کانون پرورش فکری و شعر خوانی میهمان ویژه برنامه شاعر خوب کرمانشاهی ، امین شیرزادی بخشهایی از این برنامه بود.

                        

«به یاد پدر » ویژه برنامه ادبی ایست که به همت مسئول مرکز مجتمع شماره یک و با مشارکت و همکاری اعضاء کانون برگزار می شود.
                       
موزونی در این ویژه برنامه گفت: شأن و منزلت پدر بر کسی پوشیده نیست و من امیدوارم با برگزاری این برنامه ها حرمتهایی را که در سنت ماست و امروزه کمرنگ شده دوباره احیاء کنیم . موزونی افزود توفیق خوبی است که مرکزی بتواند پنج سال پیاپی به مناسبتی خاص مراسمی این چنین را برگزار کند. و با توجه به استقبال اعضاء مراکز سطح شهر کرمانشاه از این برنامه ، این همایش ادبی می تواند بعد از بررسی در شورای کارشناسی فرهنگی بصورت استانی برگزار شود. موزونی از استقبال و حمایت مربیان مراکز از طرح های مذهبی ابراز خرسندی کرده و افزود این تلاشها قابل تقدیر است. در پایان این برنامه بعد از 220 اثر از 11 مرکز استان از 16 اثر عضو و 2 اثر ادبی مربی توسط مدیریت کانون تقدیر شد.
                    
به نقل از:سایت کانون استان کرمانشاه
تهیه وتنظیم خبر: کارشناس روابط عمومی کانون استان کرمانشاه |  لینک ثابت   • 

جمعه ۱۱ تیر۱۳۸۹

درپنجمین سال پیاپی؛ ویژه برنامه ی عصرشعروداستان "به یادپدر" باشکوه تمام برگزارشد...

      اگربرنامه ای باتمامی ارادت ونیت خالصانه برای ائمه ی اطهار|(ع)برگزار شودودرآن ،همواره به توجه ومهربانی های آن بزرگان،امید وافرداشت،باید بی تردید وبدون داشتن کمترین شکی،رضایت این معصومان را خریداربود.برپایی پنجمین سال برنامه عصرشعروداستان "به یادپدر"بارویکردی کتابخانه ای وباهدف ترویج آموزه های دینی از طریق اجراوانتخاب مضامین دینی ومعنوی،توانسته است،گامی هرچندکوچک در آشنایی واظهاراردت خالصانه ی اعضا ومربیان مراکز کانون شهرکرمانشاه،بردارد.

       چهارشنبه ۹تیرماه۱۳۸۹،مجتمع شماره یک، میزبان برگزاری پنجمین سال برگزاری باشکوه برنامه ی "به یادپدر"بود."علی رضا حکمتی"-مربی مسوول مجتمع شماره یک وطراح این برنامه دینی -ادبی،ضمن ابراز خرسندی از مشارکت حداکثری اعضا ومربیان مراکز شهرکرمانشاه،ازارائه ی تنوع در اجرای این برنامه در پنجمین سال برگزاری آن گفت وباشاره به داوری همزمان آثاردرزمان برگزاری برنامه،ازحضورزایدالوصف اعضا ومربیان نیز،اظهارخشنودی نمود.

           این برنامه ی باشکوه که هرساله به میزبانی مجتمع شماره یک ودرسالروز تولد مولی علی (ع)وروزپدربرگزار می گردد،امسال شاهد حضور فراوان اعضای علاقمندی بود که همراه باخانواده های خود،دراین برنامه شرکت جسته بودند. "رضا موزونی"-مدیر کانون استان -نیزبااشاره به حضوربسیارخوب اعضا دراین برنامه ی آیینی،اززحمات چندساله ی "علی رضا حکمتی"دربرپایی این برنامه تشکرنموده وآمادگی کانون را برای برپایی این برنامه به صورت استانی ،درصورت تصویب درشورای فرهنگی استان ،اعلام نمود.حضورخوب مربیان ادبی ،فرهنگی،همکاران ستادی کانون استان،حراست ،روابط عمومی،و...نیز دراین برنامه،حکایت از توجه وعلاقمندی این عزیزان به کارهای زیربنایی فرهنگی ومذهبی دارد.

           قرائت آثاربرگزیده،نمایش فیلم کوتاه"همه ی روزهای خوب خدا"،اهداءجوایز،....ازعناوین برنامه های اجراشده در پنجمین برنامه ی عصرشعروداستان"به یادپدر"بوده است.

تهیه وتنظیم خبر: کارشناس روابط عمومی کانون استان کرمانشاه |  لینک ثابت   • 

جمعه ۱۱ تیر۱۳۸۹

نوجوانان ايراني رمان‌هاي جديد کانون را به زودي ورق مي‌زنند! 

       به زودي تعداد زيادي رمان ويژه نوجوانان توسط کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان منتشر مي‌شود و در قفسه کتاب‌خانه‌هاي کانون قرار مي‌گيرد. به گزارش روابط عمومي کانون، سيدصادق رضايي رييس هيات مديره و مديرعامل کانون در مشهد اين امر را تنها يک آرزو و خواسته ندانست و گفت طرح اوليه نزديک به 100 عنوان رمان در حال بررسي است و اين کتاب‌ها تا پايان امسال به کتابخانه‌ها و مراکز فروش کتاب کانون ارسال خواهد شد.
وي بار ديگر بر توجه خود به مراکز فرهنگي، هنري کانون در شهرستان‌ها تاکيد کرد و افزود: تفکر مرکز محور آن‌چنان محکم و باثبات در کانون نهادينه شود و اين بزرگ‌ترين ماموريت ماست و با توجه به اعتبارات کم کانون تلاش مي‌کنيم تا مراکزمان را آباد کنيم.رضايي در نشست با کارکنان و مربيان کانون استان خراسان رضوي همچنين از افزايش تعداد مراکز مشارکت کننده کانون در طرح کانون، مدرسه از 300 مرکز به 600 مرکز در سراسر کشور خبر داد.
به گفته وي امسال مربيان و مراکز نمونه کانون با شيوه تازه‌اي انتخاب مي‌شوند و هداياي آن‌ها بسته به نوع سابقه و جايگاه اداري و تخصص آنان تعيين شده است.وي خاطرنشان کرد کانون بايد در بخش نوجوان قوي‌تر فعاليت کند و مراکز بايد به سمتي حرکت کنند که با جذب نوجوان، آن‌ها را به نحوي پرورش دهند که نوجوان در گروه، بتواند هدايت جمع و مديريت آن را بر عهده بگيرد.راه‌اندازي رشته کارشناسي ارشد ادبيات کودک در دانشگاه بين‌المللي شيراز به پيشنهاد کانون بود و چاپ کتاب‌هاي دانشگاهي اين رشته با همکاري کانون، برگزاري جشنواره قصه‌گويي رضوي توسط کانون به ميزباني استان مازندران، تاکيد بر راه‌اندازي سينماي کودک کانون در کاشمر و تاکيد بر توجه مربيان کانون به آموزش‌هاي تخصصي از ديگر مباحثي بود که مديرعامل کانون در اين جلسه به آن پرداخت.رضايي همچنين از مراکز مختلف کانون در استان خراسان رضوي نيز بازديد کرد و در جريان برنامه‌ها و طرح‌هاي تابستاني آن‌ها قرار گرفت.

منبع:سایت کانون کشور

تهیه وتنظیم خبر: کارشناس روابط عمومی کانون استان کرمانشاه |  لینک ثابت   • 
مطالب قدیمی‌تر